top of page

כתובות בעבודת יד

כתובה בעבודת יד, כתובה ומאויירת ביד ומותאמת לכל סוגי הטקסים.

כל כתובה בעבודת יד היא יצירה יחידה ומיוחדת במינה, כתובה על עור משובח, מעוצבת על פי בקשותיכם המיוחדות.

בפגישה אנחנו בונים יחד את מבנה ועיצוב הכתובה, מתכוונים ומדייקים,

כל זאת כדי שהתוצאה תהיה בדיוק כפי שחלמתם תמיד.

אתם מקבלים במזל טוב כתובה שהיא יצירת אמנות אישית ומרגשת,

אשר תמשיך ללוות אתכם בחייכם המשותפים ולהיות עד לאהבה ולצמיחה שלכם כיחידים, כזוג וכמשפחה.

שאלות ותשובות נפוצות

F&Q

כל מה שצריך לדעת על כתובות בעבודת יד

איך הכתובה מגיעה אלינו?

שליח עד הבית – בעלות 50 ₪

איסוף אישי בתיאום מראש


הזהבה בעלי זהב 23 קרט

שימוש בעלי זהב אמיתיים - 23 קרט, בטכניקת הדבקה ייחודית, בעבודת יד עדינה ומדויקת. מעניק לכתובה מראה זוהר הבולט מיד לעין כל. עלי הזהב אינם דוהים ואינם נשחקים ומוסיפים לכתובה ערך אמנותי בנוסף למראה היוקרתי.

מומלץ!!!

כמה זה עולה?

מחירי עבודת היד נקבעים על פי אורך הכתובה, עושר ופירוט האיור ובקשות שונות ומיוחדות.

מחירי הכתובות החל מ- 3500 ₪.

איך מזמינים?

אני מזמינה אתכם להתרשם מעיצובי הכתובות בגלריית עבודות היד ובחנות האתר.

לאחר מכן נוכל לקבוע פגישה טלפונית או פנים אל פנים, בה נחליט יחד על עיצוב הכתובה - צבעים, קומפוזיציה, גודל, נוסח וכו'.  בנוסף תוכלו לראות דוגמאות נוספות, להתרשם מהגודל, איכות הקלף ומהחומרים בהם אני משתמשת. מחיר הסופי יקבע על פי אורך הנוסח והעיצוב הנבחר.

ייעוץ ועזרה בניסוח!

טקס אורתודוקסי - בטקס זה הנוסח הוא נתון וקבוע, ניתן לקבלו ברבנות בה פתחתם את תיק הנישואים או ישירות מהרב עורך הטקס. לאחר הכתיבה נשלח אליכם הטקסט לאישור סופי ודרככם לאישור הרב עורך הטקס.

בטקס קונסרבטיבי, רפורמי או אזרחי מנסחים בני הזוג את הכתובה בעצמם. בטקסים אלו הכתובה מהווה ברית, הבטחה, חוזה אהבה אשר לאורו ועל פי עקרונותיו תעצבו את חייכם המשותפים. זוהי אחריות גדולה וכלל לא קלה, אבל מניסיון אישי - שווה להתאמץ, לנסות ולנסח לבד, להתחייב, להוציא דברים מהלב.

מעט השראה יכולה להפוך לעזרה גדולה, כתבו לי איזה טקס אתם עורכים ואשלח לכם מספר נוסחים מתאימים אשר תוכלו להיעזר בהם בבואכם לנסח את הכתובה שלכם.

בכל מקרה אני ממליצה תמיד לאשר את הנוסח הסופי עם הרב או עורך הטקס!!

כמה זמן לוקח להכין כתובה?

זמן אופטימלי להזמנת כתובה בעבודת יד הוא שלושה חודשים לפני מועד החתונה. יחד עם זאת, ברב המקרים, אני ערוכה להכנת כתובה במועד קצר יותר.

במצבים של רגע אחרון שווה ליצור איתי קשר בהקדם ואנחה אתכם כיצד להתקדם.

האם הכתובה כשרה?

כתובה כשרה היא כתובה שאין בה טעויות בנוסח ובכתיבה. בתהליך הכנת הכתובה, אני מקבלת את הנוסח ממכם (מזמיני הכתובה) וזה הנוסח אשר יופיע בכתובה. אני מבטיחה את תקינותה ואת כשרותה של הכתובה על ידי אישור הנוסח לאחר כתיבתו אתכם ודרככם גם עם הרב עורך הטקס. אישור כפול זה מבטיח את כשרותה ותקינותה של הכתובה!

כתיבה על קלף אמיתי

הכתובה בעבודת היד נכתבת על קלף אמיתי, עליו נכתבים את ספרי התורה, התפילין והמזוזות. העור בו אני משתמשת הוא העור המשובח ביותר, בעל מרקם מיוחד המעניק לכתובה נופך עתיק ואוטנטי. צבע הקלף הבהיר מבליט ומדגיש את צבע הדיו והאיור. העור חזק יותר מנייר ולכן נשמר טוב יותר לאורך השנים.

הכתיבה על עור מבטיחה מסמך מיוחד ואוריגינלי אשר ילווה אתכם ואת משפחתכם במשך מאות שנים, וישמש כזיכרון לדורות.

כל אחד יכול לכתוב ולאייר כתובה?

כן! צריך להקפיד שהנוסח יהיה מדויק ומאושר על ידי הרב או עורך הטקס, אולם מלבד מגבלה זו כל אחד יכול לכתוב ולאייר את הכתובה.

בנוסף לכך מסורת עיטור הכתובה היא עתיקה ומכובדת, ונתגבשה משך דורות בקהילות היהודיות ברחבי העולם. "....שעה שיש הכרח לקיים מצווה באמצעות כלים, מן הראוי לקיימה בכלים נאים, ולתת להם צורה נאה וחגיגית."

למרות שברב הטקסים מספק הרב כתובה מוכנה ומודפסת, כיום, יותר ויותר זוגות בוחרים להביא לטקס כתובה שלהם הנעשית בעבודת יד ובה באות לידי ביטוי בקשותיהם הנבחרות וטעמם הייחודי.

אולי יעניין אותך גם...

bottom of page